• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Juk širdyje dar ne ruduo

2020 10 01

Juk širdyje dar ne ruduo

Žurnalą „60+“ leidžianti Laura Balčiūtė sako, jog jauni žmonės galvoja, kad senjoras – ligų pilnas maišas, kuris sėdi užsidaręs tarp keturių sienų ir nieko neperka, nieko nedaro. Autorė siūlo nueiti bent į vieną iš jų organizuojamų veiklų ar renginių ir  šis stereotipas sprogs kaip muilo burbulas.

Mes irgi turime senjorų ir ne bet kokių! Šiandien Senjorų dienos proga norime pasidalyti apie juos.

Pritardami Laurai, pasakysime, jog, kolektyvo paprašius įvardyti, kas mūsų įmonėje yra senjorai, tenka pasukti galvą, nes jie tikrai niekuo neišsiskiria! Nebent patirtimi, kurios jie turi kur kas daugiau...

Neseniai perkopęs 60 metų senjoras – mūsų ūkio skyriaus vadovas Stasys Abromavičius, dar tais sovietiniais laikais išmaišęs pusę pasaulio. Jo pasakojimai apie keliones, prezidentinius pasitikimus bei to laikmečio sporto istoriją tampa užburiančiomis odisėjomis per mūsų bendras kavos pertraukas, nes Stasys – buvęs Lietuvos regbio vyrų ir jaunių komandos „Vairas“ žaidėjas, kandidatas į SSRS rinktinę. Smagu ir keista matyti kolegą nuotraukose jauną, ilgomis kojomis garbanių, vartyti istorines nuotraukas laikraščių iškarpose iš 1980 metų Lietuvos pirmenybių, kur „Vairas“ pirmą kartą pelnė sidabro medalius. Moteriškai pašnibždomis nutariame, kad tas gražuolis turėjo pavilioti ne vieną damą, o kalbant apie sportinę karjerą, tai „Vairas“ pergalių seriją tęsė dar daugelį metų. Šiandien Stasys kuruoja regbio sporto veteranus, savaitgaliais keliauja su žmona šiaurietiškomis lazdomis, puoselėja sodybą, o jo iškūrentu kubilu sodyboje kartais pasimėgaujame ir mes.

 

Jeigu reiktų rimtų patarimų dėl priešgaisrinės sistemos įsirengimo ar kaip apsaugoti namus nuo žaibo, tai mūsų senjoras Povilas Kiznis yra nepamainomas šios srities žinovas. Beje, jo geras humoro jausmas neretai pralinksmina mesendžeryje atsiųsta žinute. Nors socialiniuose tinkluose atsirado neseniai, tačiau yra aktyvus jų naudotojas ir keliamos nuotraukos iš kelionių turo ne vienam iškelia klausimą: o kas čia senjorai? Beje, Povilas dirba nuo pat įmonės susikūrimo ir daugelis techninių projektų bei sprendimų buvo įgyvendinti jo dėka. Tuometinės nuotraukos su mūsų generaliniu direktoriumi Arymantu Klapatausku po technologijų parodos Maskvoje atrodo kaip iš praėjusio amžiaus, nors juk taip ir yra .

 

Greitai turėsime ir  senjorų porą –  Vydą ir Alių Talmantus, bet Aliui dar trūksta kelių mėnesių iki senjoro statuso, tad juokiasi, kad žmona jau senjorė.  Vyda pas mus dirba buhaltere, o Alius ūkio skyriuje. Alius – nepamainomas vakarėlių muzikantas, jo dainos, akompanuojamos akordeonu, sulaukia visuotinio pritarimo. Ir dar – jis alpsta dėl savo anūkų, šioje vietoje net vyrai suskystėja . O Vyda visad kukli, rami, bet be galo draugiška. Ji puoselėja savo tėviškę, tad savaitgalius leidžia toje nuostabioje sodyboje, kur kaimo trobesiams neleido ištuštėti, nežiūrint anapilin iškeliavusių jos tėvų.

 

Ne taip lengva iš karto perprasti tikrąją santūraus Zenono Kiudulo sielą. Jis tobulas diplomatas, visad randantis kompromisą tarp kelių pusių, o ir jo darbo sritis reikalauja atidumo bei kruopštumo, nes pro kontrolę nepraslysta išlaidos bei juridiniai raštai.

 

Alfonsas Povilaitis – mūsų vyriausias senjoras. Visi, nelegaliai naudojantys „Splius“ paslaugas, yra jo „sugaudomi“. O tokių gudručių, deja, atsiranda ir Alfonsas mėnesio pabaigoje atiduoda teisininkams ne tokį jau menką sąrašą. Smagu klausytis storu balsu pasakojamų įmantrybių, kaip tie gudručiai sugalvoja paslaugas pasijungti. „Ot išradingumas“, – dar vis stebisi Alfonsas.

 

„Algi, ar galite man priklijuoti mažą detalę prie telefono, ar prilituoti laidžiuką?“ – dažnas klausimas, skirtas Algiui Stoniui, nes tai žmogus, kuris gali mažiausioje mikroschemoje atgal prilituoti mažą varžtelį. Tam tikrai reikia juvelyro rankų ir kaip jos nesudreba, nusistebi ne vienas.

 

Klaipėdoje dirbantis Sergej Voskresenskij dabar mūsų žvaigždė. Mat jis nusifilmavo filme „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ ir atrodė kaip pats tikriausias aktorius .

 

Tai štai kokie mūsų senjorai! Jų mūsų įmonėje dirba keturiolika ir toli gražu jie jokiu būdu neprimena to stereotipinio senjoro. Su Senjorų diena jus, mieli kolegos, būkite sveiki ir dar ilgų darbo metų su mumis kartu!

Atgal Siųsti nuorodą